بسم الله الرحمن الرحیم

من به عنوان کسی که خودم را نسبت به جامعه ام مسئول می دانم و همه ی افراد جامعه ام و جامعه ی انسانی، برایم ارزشمند هستند، این را حقشان می دانم که اگر جایی من متوجه یک اشتباه فرهنگی شدم و با بضاعت و سرمایه ی خودم توانستم اندکی هم که شده اقدام به اصلاح آن فرهنگ اشتباه کنم، باید از دیدبان خودم افراد جامعه را درباره ی آن اشتباهاتشان از خواب غفلت بیدار کنم، همان طور که اگر کسی روزی کجی مرا دید، باید کریمانه و شرافتمندانه ارشادم کند.

یکی از اشتباهات فکری جامعه ی ما این است که احساس می کنند که برداشت های دینی متخصصانه فقط از کسی می تواند گرفته شود که حتماً حوزوی باشند، در صورتی که من با نوشتن و گردآوری این کتاب، مثال نقضی در برابر این قاعده ی بی اصالت، برپا کرده ام. در این نوشتار، این تحلیلِ همراه با نمونه را به جامعه گوشزد می کنم که اگر روزی سخنانی دینی از یک اندیشمند غیر حوزوی شنیدند و خواندند، این احتمال را بدهند که با این که این اندیشمند، حوزوی نیست اما می توان سخن و نوشته اش را به سنجش کشید و در صورت صلاحیت، اعتبار دینی برایش قائل شد.

در این اثر، در آغاز، پیشگفتاری مختصر و تحلیل مدارانه نسبت به اشتباهات فرهنگی جامعه در ارتباطشان با ت شیعه، ارائه شده است. سپس به معرفی کوتاهی از اندیشمندان غیر حوزوی علوم اسلامی-شیعی در دانش های گوناگون پرداخته شده است که دایره ی دید اسلام مدارانه ی جامعه به شاخه های گوناگون علمی، گسترده تر گردد. از جمله ویژگی های مهمی که اندیشمندان مذکور در آن ها مشترک اند، شهرت، اعتبار اجتماعی و معاصر بودن است.

از پیوند زیر، می توانید این اثر را دریافت نمایید:

yon.ir/UE1hN

سپاسگزارم.

کرمانشاه، سه شنبه، 1398/6/19 ه.ش

شب عاشورای حسینی علیه السلام، 1441 ه.ق

کتاب بازگشت غافلان جنسی به سلامت

گاه نوشت (1): دو کلام حرف حساب!

دانشگاه نوشت (2): ماهی که بر خشک اوفتد، قیمت بداند آب را

جامعه ,  ,ی ,حوزوی ,های ,ام ,    ,غیر حوزوی ,که اگر ,می دانم ,جامعه ام

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش دستگاه تصفیه آب خانگی و صنعتی سی سی کا پلاس در شیراز مجله دکتر خوب بلوچ یار کتاب حکمت سیاه چاله های فضایی تواشا : دانلود فیلم و سریال جدید لیس گپ|لیسگپ|لیس چت|لیسچت|علی خله-lissgap بهترین ها اشعار حماسی هیأت کوهنوردی اوز